MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stolar 11108086
*
nr 1110 8086
Ilmari Tapiovaara
(1914-1999), Finland
Stolar, 4 st, Fanett, Ilmari Tapiovaara (1914-1999)
Ilmari Tapiovaara, finländsk formgivare född 1914, död 1999.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2017
kl 20:43:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/5 19:16:49
1
1.900 kr
21/5 19:54:47
1
2.000 kr
21/5 21:02:16
2
1.900 kr
21/5 21:02:16
1
2.000 kr (Budbetjänt)
21/5 21:02:35
2
2.200 kr
22/5 14:56:19
1
2.600 kr
22/5 19:50:06
3
2.600 kr
22/5 19:50:06
1
2.600 kr (Budbetjänt)
22/5 19:50:10
3
2.800 kr
22/5 19:50:42
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
22 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
Ilmari Tapiovaara
Ilmari Tapiovaara, finländsk formgivare född 1914, död 1999.
Läs mer om Ilmari Tapiovaara
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: 1950-tal edsbyverken fanett fanett-stol fanettstol finland ilmari tapiovaara karmstol karmstolar pinnstol pinnstolar stol stolar svensk design
-
8038 Barstolar
2 st, höj- & sänkbara. Längd: 55 cm. Djup: 50 cm, ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:48
-
5147 Clubfåtöljer
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:10
-
9283 Fällstolar
3 st, trä
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:14
-
9121 Fällstolar
4 st, plåt
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:47
-
9394 Fåtölj
+ kudde, 1940-tal, Jofef Frank textil, "Anakreon"
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:07
-
9069 Fåtölj
Bolia, modell Vitesse, svart skinn, kromad benstäl..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:28
*
Ilmari Tapiovaara
Ilmari Tapiovaara, finländsk formgivare född 1914, död 1999.
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
Läs mer om Ilmari Tapiovaara
nr 1110 8086
Ilmari Tapiovaara
(1914-1999), Finland
Stolar, 4 st, Fanett, Ilmari Tapiovaara (1914-1999)
Ilmari Tapiovaara, finländsk formgivare född 1914, död 1999.
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/5 19:16:49 | 1 | 1.900 kr |
21/5 19:54:47 | 1 | 2.000 kr |
21/5 21:02:16 | 2 | 1.900 kr |
21/5 21:02:16 | 1 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
21/5 21:02:35 | 2 | 2.200 kr |
22/5 14:56:19 | 1 | 2.600 kr |
22/5 19:50:06 | 3 | 2.600 kr |
22/5 19:50:06 | 1 | 2.600 kr (Budbetjänt) |
22/5 19:50:10 | 3 | 2.800 kr |
22/5 19:50:42 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
22 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
Ilmari Tapiovaara
Ilmari Tapiovaara, finländsk formgivare född 1914, död 1999.Läs mer om Ilmari Tapiovaara
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: 1950-tal edsbyverken fanett fanett-stol fanettstol finland ilmari tapiovaara karmstol karmstolar pinnstol pinnstolar stol stolar svensk design
-
8038 Barstolar
2 st, höj- & sänkbara. Längd: 55 cm. Djup: 50 cm, ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:48 -
5147 Clubfåtöljer
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:10 -
9283 Fällstolar
3 st, trä
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:14
-
9121 Fällstolar
4 st, plåt
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:47 -
9394 Fåtölj
+ kudde, 1940-tal, Jofef Frank textil, "Anakreon"
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:07 -
9069 Fåtölj
Bolia, modell Vitesse, svart skinn, kromad benstäl..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:28